Poznawaj i doświadczaj

Odpoczywaj, podziwiaj, przeżywaj

Największa atrakcja jest tuż za progiem Twojego domu – Przyroda. W całym swym górskim pięknie i okazałości. Jeśli jednak czasem potrzebujesz adrenaliny, to czeka już po drodze..

Szlaki piesze i rowerowe
Stacje narciarskie
Regionalna kuchnia
Najstarszy w Polsce dwór drewniany
Relaks w saunie lub w bali
Pikniki i ogniska

Groń

Piękno i majestat

W całym swym górskim pięknie i majestacie. To bez wątpienia największa atrakcja tego miejsca. Można ją podziwiać z okien domu, z wygodnego tarasu, ale też w trakcie pieszych albo rowerowych wędrówek w kierunku Przełęczy Pod Szałasem i dalej w stronę Dunajca. Jeśli lubisz adrenalinę, to zamiast jechać drogą od Limanowej możesz wybrać drogę od strony Laskowej, o największym kącie nachylenia w Małopolsce. Latem bez napędu 4×4 też dasz radę. Jednak zimą, zalecamy skorzystać z mniej wymagającej drogi od strony Limanowej.

Przyroda

Przyroda aż po horyzont

Tutaj przyroda przyjdzie do Ciebie, nawet wtedy, gdy nie będziesz się ruszał z domu. Bo taki jest Groń.

Domatorzy

Nie musisz ruszać się z domu

Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, nie musisz. W środku masz wygodny fotel, książki, planszówki, koc, cudowny widok za oknem i czasem również sarny pod oknem. Rodziny z dziećmi zachęcamy do odwiedzenia Skansenu Budownictwa Ludowego na Jędrzejkówce w Laskowej z bogatą kolekcją etnograficzną oraz najstarszego w Polsce drewnianego Dworu Michałowskich.

Kuchnia regionalna

Lokalne przysmaki

Miłośników domowych regionalnych smaków zachwycą też lokalne wyroby dostępne w sklepach i u gospodarzy w oddalonej o 3 km wsi Laskowa. Wszystkich chcących spróbować lokalnej kuchni, zapraszamy do restauracji "Tartak" w pobliskiej miejscowości Młynne.
Restauracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 15.30
Możliwy dowóz.

Narciarze

Szaleństwo na białym puchu

Zapalonym narciarzom polecać nic nie musimy, bo na pewno to wiedzą, dlatego jedynie przypominamy, że w odległości kilku minut jazdy samochodem od domu są aż dwie stacje narciarskie - Laskowa Kamionna i Limanowa Ski. Ponad 7 km zróżnicowanych tras. Kto był tu raz, zawsze chce więcej!

więcej

Dwór Michałowskich

więcej

Planszówki

więcej

Kuchnia regionalna

więcej

Stacje narciarskie

więcej

Szlaki turystyczne

więcej

Balia lub sauna opalana drewnem

więcej

Trasy rowerowe

więcej

Miejsce na ognisko

więcej

Skansen na Jędrzejówce

GROŃ Warszawa Łódź Katowice Kraków Wrocław Poznań Rzeszów

34-602 Laskowa 986

Pilny kontakt

prosimy o wysłanie wiadomości
© 2024
odpoczywajwnaturze